Europejski Dzień Języków Obcych.

27 września 2019 r.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W piątek  27 września przywitały nas korytarze ozdobione wykonanymi przez uczniów tablicami informacyjnymi o wybranych krajach europejskich. Każdy z uczniów i odwiedzających szkołę rodziców mógł również obejrzeć „Drzewo Słów”, gdzie uczniowie klas I-III umieszczali swoje ulubione słowa obcojęzyczne.

Klasy starsze  przygotowały się do quizu wiedzowego oraz prezentacji kulinarnych wylosowanego wcześniej kraju. Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęła się nasza językowa podróż po Europie, podczas której uczniowie odwiedzali kolejne kraje dowiadując się na ich temat wielu ciekawych rzeczy, a przy tym świetnie się bawiąc. Na korytarzach na chętnych czekały degustacje tradycyjnych potraw z Chorwacji, Szwecji, Finlandii, Islandii, czy Albanii. Dodatkowo, w tym roku przy okazji obchodów EDJO, postanowiliśmy przeprowadzić charytatywną zbiórkę pieniędzy. Bardzo dziękuję wszystkim za hojne serca.

Nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.