„EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW”

24-28 marca 2019 r.

W dniach 24-28 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII mieli okazję wziąć udział w obozie językowym  „EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW”. 

Uczniowie gościli w Długopolu Dolnym i mieli szansę zagłębić się w kulturę takich krajów, jak  Kolumbia, Filipiny, Turcja czy Indonezja.  Poznali wolontariuszy nie tylko z innych części Europy, ale i kontynentów.

Młodzież była zachwycona możliwością zetknięcia się i poznania nowych osób, zwyczajów i kultur.  Zajęcia, które odbywały się w pięciu blokach tematycznych: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata”, „Europa – stosunki międzynarodowe” i „Liderstwo”, były prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu młodzież miała szansę wykorzystać dotychczas zdobytą wiedzę w praktyce. W zajęciach uczestniczyli również uczniowie ze szkół z Poznania i Wągrowca. Dzięki warsztatom w grupach, młodzi ludzie poznali się i początkowa nieufność zamieniła się w serdeczne znajomości. Budowanie relacji międzyludzkich, umiejętność komunikacji z drugim człowiekiem, zawiązywanie więzi, integracja wielokulturowa, to właśnie tego uczyła się nasza młodzież. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie zrozumieli sens nauki języków obcych, budowali pewność siebie i jednocześnie uczyli się współpracy. Było to dla nich niezapomniane doświadczenie, które stanowi motywator do pogłębiania wiedzy i chęci poznawania nowych kultur, ale przede wszystkim ludzi. Albowiem w trakcie trwania obozu, na każdym kroku podkreślana była wartość człowieka. Upiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Monika Zaremba i Lidia Sobkowiak.