“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.
29 września 2017 r.  nasza szkoła po raz pierwszy celebrowała to święto. Przez ostatnie 5 dni podczas długich przerw uczniowie kolejnych klas prezentowali utwory muzyczne z wybranych krajów. Inni przygotowali prace plastyczne, które posłużyły do udekorowania sali w dniu akademii. Pozostali uczniowie zajęli się przygotowaniem prezentacji multimedialnej wybranych krajów z  tradycyjnym poczęstunkiem (na co wszyscy z niecierpliwieniem czekali). 
Jak się okazało, nasze świętowanie dało wszystkim nie tylko sporo radości ale przede wszystkim  dało szansę rozwinąć skrzydła uczniom, potrenować kreatywność, pouczyć się inaczej niż w ławce, stanąć do konkursów i przekonać się, jaką frajdą może być nauka.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację naszego przedsięwzięcia - uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom.