Potyczki językowe z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

26 lutego 2020 r.

W zeszły piątek, tj. 21 lutego br., podsumowaliśmy szkolne rozgrywki z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego. W drugim etapie potyczek językowych, wśród uczniów klas V-VII, zwycięzcami zostali chłopcy z klasy VII: Jakub Polny, Maciej Banaś i Bartosz Kowalski i to oni właśnie, 26 lutego 2020r., reprezentowali naszą szkołę w gminnych „Potyczkach językowych z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”.

Uczestnicy, pod opieką pani Moniki Zaremby, w trakcie zmagań konkursowych, rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy o języku (gramatyki i ortografii) oraz poprawności, kultury i etyki języka.

Drużyna naszych uczniów była niepokonana. Zajęli I miejsce! Chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniami i stanęli na podium.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych polonistycznych sukcesówJ