Shrek

Kółko Teatralne, pod opieką p. Moniki Zaremby, w miesiącach kwietniu i maju, zabrało publiczność we wspaniałą podróż do krainy bajki.

Uczniowie zaprosili wszystkich kolegów ze szkoły i społeczność lokalną na przygody Shreka i pięknie przedstawili historię zakompleksionego ogra, jego przyjaźni z gadatliwym osłem i rodzącej się miłości do księżniczki Fiony.

Wspaniała gra aktorska, przepełnione humorem i mądrością dialogi oraz niepowtarzalna sceneria zaskoczyła, rozbawiła i wzruszyła publiczność. Sala szkolna trzykrotnie gościła widzów małych i dużych z Kunowa, Dolska i Daleszyna, zaś 16 maja br. uczniowie wystawili spektakl dla 300 maluszków z gostyńskich placówek przedszkolnych. Sala Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” wypełniona była po brzegi.

Chcieliśmy za pomocą tej sztuki przekazać przesłanie o błędnej i powierzchownej ocenie człowieka. Przedstawienie  nawiązało także do wrażliwości ludzkiej, wspomnienia o tym, że najważniejsza jest osobowość, charakter człowieka, a nie uroda i majątek.