Wycieczka do Gdańska

29 - 30 kwietnia 2019 r.

29 kwietnia uczniowie klas IV, V i VII wybrali się na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Pierwszego dnia zwiedziliśmy przepiękną starówkę miasta słuchając ciekawych opowieści o największym dźwigu portowym średniowiecznej Europy (Żuraw Gdański),  o bohaterskiej walce pocztowców gdańskich podczas II wojny światowej oraz unikatowych zabytkach Bazyliki Mariackiej. Mieliśmy również możliwość podziwiania panoramy miasta z 82-metrowej wieży widokowej, do której wiedzie blisko 400 stopni! Dowiedzieliśmy się wiele na temat klątwy zegara astronomicznego oraz heroicznej odwagi żołnierzy z Westerplatte. Dzień zakończyliśmy spacerem nad morze.

Drugiego dnia niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam warsztaty naukowe w Gdyńskim Centrum Nauki „Eksperyment”, gdzie mogliśmy poczuć się odkrywcami i obserwować świat na kolejnych Galeriach: Hydroświat , gdzie uczniowie wcielali się w rolę inżynierów odkrywając działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa czy wirów wodnych. Mogliśmy zapoznać się z wynalazkami Leonarda da Vinci, doświadczyć na własnej skórze trzęsienia ziemi czy dowiedzieć się jak widzą zwierzęta. Jednak najbardziej zaskakującą wystawą była wystawa Niewidoczne Siły, gdzie poprzez interaktywne stanowiska uczestnicy poznawali naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu próbując na przykład słuchać muzyki zębami!

Tego samego dnia odwiedziliśmy również jeden z najpopularniejszych miejsc w Gdyni, czyli Skwer Kościuszki. Zobaczyliśmy ciekawe wystawy w Akwarium Gdyńskim oraz zwiedziliśmy słynny polski 3-masztowiec „Dar Pomorza”.

Nasza wycieczka była dla wszystkich wspaniałą lekcją nauki i historii. W pamięci pozostały niezapomniane chwile, a w sercach tysiące zdjęć…