YouTube

Pogoda

ESA

Konsultacje

Biblioteka

Facebook

E-Dziennik

BIP

Plan lekcji

BYŁ TAKI WRZESIEŃ…

Był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 roku dzwonek na lekcje nie zabrzmiał w żadnej polskiej szkole. Zamiast dzwonka tysiące uczniów oraz nauczycieli usłyszało odgłosy bombardowań i huk dział. Niemcy hitlerowskie rozpoczęły II wojnę światową.

W tym roku obchodzimy 83. rocznicę tego najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w gostyńskich obchodach rocznicowych, które zainaugurowała msza święta w intencji ofiar II wojny światowej. Po niej manifestacja przeniosła się na gostyński rynek, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Jerzy Kulak. Na zakończenie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Serca Jezusowego.

Wiązankę w imieniu społeczności naszej szkoły złożyła delegacja w składzie: Katarzyna Frąckowiak, Patrycja Giezek, Jakub Frąckowiak. Sztandar szkoły niósł godnie Michał Mikołajczak w asyście Jagi Włodarczak oraz Pauliny Bryl.