Pogoda

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Konsultacje

Biblioteka

Facebook

E-Dziennik

BIP

Plan lekcji

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić.
Przygotowania do ŚDTM trwały kilka dni. Na lekcjach  matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, ćwiczyli sprawność rachunkową i poznawali metody szybkiego liczenia pamięciowego.
Dzisiaj czyli 7 października zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów i nie tylko. Egzaminatorami zostali uczniowie klas 7 i 8, których znajomość tabliczki mnożenia jest na bardzo wysokim poziomie.
Uczniowie losowali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia. „Egzamin” składał się z zadań losowo wybranych o różnym stopniu trudności. Każdy kto odpowiedział na pytania poprawnie otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i cukierka. To nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy.

Obchody jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. W tej całej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam sporo śmiechu i zabawy.