Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Konsultacje

Biblioteka

Facebook

E-Dziennik

BIP

Plan lekcji

PAN TADEUSZ DO WYBORU, DO KOLORU, CZYLI……

Uczniowie klasy siódmej od połowy września wytrwale pracowali nad zrozumieniem wielkiego arcydzieła Adama Mickiewicza. Po omówieniu perełki polskiej klasyki literackiej, zostali zaangażowani do działania twórczego i zmierzyli się z wyzwaniem – pracą projektową: Pan Tadeusz do wyboru, do koloru, czyli……. sam wybierz swój temat!

Siódmoklasiści przygotowywali jedno z siedmiu zaproponowanych przez polonistkę zadań zgodnie z własnymi zdolnościami, Powstała makieta Soplicowa, książki kucharskie na podstawie informacji  zawartych w epopei narodowej, gdzie znajdziemy przepisy na chłodnik litewski, comber jeleni, rosół polski czy bigos i oczywiście czarną polewkę. Nie zabrakło też lapbooka oraz bloga Tadeusza Soplicy.

Niektóre prace zawierają elementy zapierające dech w piersiach ze względu na technikę wykonania, inne zaskakują pomysłem. I ta różnorodność jest piękna oraz wartościowa. Przy okazji młodzi ludzie odbywają lekcję: prawdziwa wartość tkwi w indywidualnym podejściu do tematu, co jest nie do przecenienia.

Przed siódmoklasistami jeszcze sąd nad Jackiem Soplicą, wygłoszenie mowy oskarżyciela i obrońcy, na ławie przysięgłych zasiądą ósmoklasiści. Będzie to dla nich wyjątkowa powtórka przed egzaminem.