YouTube

Pogoda

ESA

Konsultacje

Biblioteka

Facebook

E-Dziennik

BIP

Plan lekcji

ZIELONO NAM!

Pojawił się na korytarzu, tuż przy tablicy poświęconej patronowi naszej szkoły – zielony, nietuzinkowy, zrodzony z zaangażowania społeczności przedszkolnej i szkolnej – ogród wertykalny.

Założenie i aranżacja ogrodu możliwe były dzięki zamontowaniu specjalnego, modułowego systemu doniczek, który pozwala na pionową ekspozycję roślin oraz ich nawadnianie.

Ściana pełna zieleni stanowi piękną i naturalną ozdobę, w dłuższej perspektywie, w miarę wzrostu roślin, umożliwi prowadzenie bezpośredniej obserwacji przyrodniczej, być może zainspiruje do zakładania kącików zieleni w klasach oraz innych szkolnych pomieszczeniach. Rośliny odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Od zarania dziejów tworzą nasze naturalne środowisko, dostarczają niezbędnego do życia tlenu oraz pozytywnie oddziałują na zdrowie i samopoczucie.

Niechaj cieszą oczy i koją zmysły także w naszej szkole.

Ogród wertykalny, to kolejne działanie, które uzyskało dofinansowanie w ramach projektu „EkoMondi – ratuj swój świat”. Wszystkim zaangażowanym w realizację zadania SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!