Szkoła Promująca Zdrowie

foto18.jpg
Uczniowie klasy 5 zachęcają do wspólnego, aktywnego uczestnictwa w obchodach pt. "Kwiecień Miesiącem Zdrowia". Przygotowali prezentację o zdrowiu oraz propozycję kilku ciekawych konkursów, wyzwań oraz zabaw związanych z promowaniem zdrowia, które sprzyjają zachowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego waszego i waszej rodziny. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji. Bądź przykładem dla innych i promuj zdrowy styl życia wśród społeczności szkolnej. Przysyłajcie zdjęcia- zamieścimy je na stronie szkoły i szkolnym Facebook. Czekamy. Uczniowie klasy 5
foto1.JPG
Rozstrzygnięto konkurs, którego celem było przedstawienie poprzez twórczość plastyczną, co rozumiemy pod pojęciem „Fit”. Uczniowie przygotowali prace w różnych technikach, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy skosztowali słodkiej przekąski ufundowany przez „Baton Warszawski”. Sponsorowi serdecznie dziękujemy.
foto01.jpg
W tym roku szkolnym w ramach Szkoły Promującej Zdrowie będziemy propagować zdrowe odżywianie i ruch, aby każdy mógł powiedzieć „Jestem FIT”. W ciągu całego roku w szkole odbywać się będą różne działania mające na celu zachęcić młodych ludzi do zastanowienia się nad sobą i swoim codzienny stylem życia. W czasie tych działań mówić będziemy o tym, jak walczyć z zaburzeniami odżywiania, takimi jak nadwaga i otyłość; co to jest anoreksja i bulimia oraz jak ruch wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W dniu 12 października uczniowie klasy II humorystycznym przedstawieniem zainaugurowali rok: „Jestem FIT”….FIT, czyli zdrowy i wysportowany. Młodzi artyści ukazali pierwszy i najczęściej występujący problem, a mianowicie nadwagę oraz niechęć do ruchu. Może to dla wielu z nas stanie się początkiem zmian w naszym dbaniu o zdrowie.
foto1.jpg
Kwiecień to miesiąc zdrowia i ekologii. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki z informacjami o prawidłowej segregacji odpadów, ochronie otaczającego nas środowiska. Zainteresowaniem cieszyły się ciekawostki o tym, jak długo rozkładają się : plastik, szkło, metal, papier, odpady organiczne. Pisarze amatorzy z klasy II i III samodzielnie stworzyli EKO-BAJKI, ZDRÓWKO –BAJKI zachęcające do działań prozdrowotnych i proekologicznych. Warto przeczytać!!!
foto19.jpg
Uczniowie klasy pierwszej po raz kolejny przypominali sobie niezbędną wiedzę do udzielanie pierwszej pomocy. Przy wsparciu gościa, którym tym razem był przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej uczniowie mogli ćwiczyć układanie rannego w pozycji bocznej oraz prowadzić akcję reanimacyjną. Najzdolniejsi otrzymali drobne upominki, które mogą się przydać podczas niesienia pomocy.
foto18.jpg
Wiosna to nie tylko cieplejsze dni, ale również więcej kolorów na naszych talerzach. Zdrowo i kolorowo wyglądały kanapki przygotowane przez uczniów klasy pierwszej. Zdolności kulinarne ujawniły się, a apetyty dopisywały wszystkim.
foto44.jpg
W marcu uczniowie klasy pierwszej poprzez gazetkę, ulotkę i krótkie przedstawienie ukazywali kolegom i koleżankom zagrożenia jakie czyhają na nich w internecie. Małe muszki wyciągnęły wnioski z tej cennej lekcji:"...Złości trzeba pohamować, wspólny czas zorganizować i pamiętać by rodzina nie była jak pajęczyna". Zamiast marnować czas w sieci - spędź go z bliskimi.
foto09.jpg
Zima w pełni, a zimą warto wybrać się na lodowisko. Wszystkim łyżwiarzom towarzyszyło hasło "Ruszaj się , bo zardzewiejesz".
foto9.jpg
Zdrowe śniadanie to bardzo smaczne wyzwanie!
foto3.jpg
W październiku uczniowie klasy szóstej w ramach realizacji programu SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE przygotowali gazetkę szkolną oraz prezentację multimedialną nt. ”Przemoc i agresja rówieśnicza”.
foto29.jpg
Każdy człowiek, nawet ten najmniejszy, powinien umieć reagować w sytuacji, kiedy trzeba udzielić pomocy, a nawet uratować życie potrzebującemu. Takich umiejętności uczył uczniów z klas I - IV Pan Jarosław Pecolt.
foto01.jpg
Sezon na pyszne owoce trwa. Każdy przedszkolak już wie, dlaczego należy jeść owoce - nie tylko dlatego, że są bardzo smaczne, ale przede wszystkim - zawierają wiele cennych witamin dla naszego organizmu. Dlatego też dzieci postanowiły przygotować sałatkę owocową, która smakowała wyśmienicie. Nie wiemy tylko, czy dlatego, że robiliśmy ją sami, czy dlatego, że owoce były pyszne?
DSC06543.JPG
Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw, wszyscy o tym wiemy. Okazuje się, że warzywa można również wykorzystać do świetnej zabawy, jedyną granicą była nasza wyobraźnia!
foto10.jpg
W piątek 22 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia, podczas których uczniowie poznawali tajniki sztuki kulinarnej. Nieważne ile ma się lat, wystarczą chęci i trochę umiejętności, aby z kilku warzyw i owoców „wyczarować” pyszne, a zarazem zdrowe potrawy. Naszym szefem kuchni został 10 letni Mateusz Biernat- uczestnik programu MasterChef Junior.
foto06.jpg
Smacznie, zdrowo, kolorowo było w naszej klasie , kiedy wszyscy zabraliśmy się za przygotowanie owocowych koktajli. Jest to nasza propozycja na pyszne "małe conieco" w upalne dni - polecamy!!!
image011.jpg
Nasi specjaliści od zdrowego odżywiania - uczniowie klasy IV wspólnie z Panią Kamilą postanowili wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Zgromadzili potrzebne, zdrowe produkty i przystąpili do działania. Kroili, szatkowali, smarowali, nakładali na siebie różne, kolorowe produkty i.........wyszły z tego przepyszne kanapeczki. Mniam.... aż mi ślinka leci na wspomnienie, gdyż osobiście zostałam poczęstowana tymi małymi dziełami sztuki kulinarnej.
image009.jpg
Dla klasy IV dzień ten wyglądał trochę inaczej niż zwykle. Do szkoły została zaproszona Pani Lidia Zaremba pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu, która pracuje w dziale oświaty zdrowotnej.
image013.jpg
W naszej szkole miesiąc styczeń upłynął pod hasłem "jedzmy zdrowo - kolorowo". Pierwszym i codziennym zadaniem od najmłodszego przedszkolaka po prawie już dorosłego szóstoklasistę było codzienne jedzenie jakiegoś zdrowego posiłku w formie owocu lub warzywa. Sprawa była prosta, ponieważ już w zeszłym roku mieliśmy takie wyzwanie - dla najlepszych pożeraczy owocowo - warzywnych była nagroda w formie poprawy zdrówka i kilku dodatkowych plusowych i pysznych punktów do dziennika.
image002.jpg
Wszystkim, którzy włączyli się w Akcję "Szlachetna Paczka" z całego serca DZIĘKUJEMY. To dzięki Waszej hojności, zaangażowaniu i wielkiemu sercu pomagamy w tym roku 2 rodzinom przeżyć spokojne i radosne Święta Bożego Narodzenia. Jeszcze raz Dziękujemy !
image014.jpg
Grudzień to czas obdarowywania drugiego człowieka, to czas dobrych uczynków, dlatego postanowiliśmy wywołać uśmiech na twarzy 7-letniego Oskara z Daleszyna, który cierpi na bardzo poważną , przewlekłą chorobę. Największe zaangażowanie w nasza akcję wykazali uczniowie klas I-III, gdzie wszyscy postanowili włączyć się i własnoręcznie wykonać kartki. Ogromna torba kartek przed świętami trafiła do Oskara. Cała rodzina była bardzo wzruszona i zaskoczona naszą niespodzianką.
image008.jpg
Każde dziecko ma swoje prawa i należy ich przestrzegać by dzieciństwo minęło radośnie, pełne szczęścia i miłości. Na naszych gazetkach można zobaczyć radosne buzie dzieci, tych małych i tych "bardzo dużych", a dziecięce liście przenoszą wraz z wiatrem dziecięce marzenia.